Bajkowy Paryż

Bajkowy Paryż. Disneyland Paris • Studio Walta Disneya • Katedra Notre Dame • Wieża Eiffla – 300 m! • Akwarium Cineaqua!

Dzień 1

Zbiórka na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przylot do Paryża i transfer do hotelu. Złożenie bagażu w przechowalni. Spotkanie informacyjne. Następnie przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum i spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności oraz Plac du Tertre.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd na cały dzień (do godz. 20:00-21.00) do Euro Disneylandu, największego parku rozrywki dla dzieci i dorosłych w Europie, składającego się z 4 krain „Fantazja” – bajkowa kraina z zamkiem Śpiącej Królewny, „Pogranicze” – znany z westernów Dziki Zachód ze wspaniałą górą piorunów, „Przygoda” – kraina poszukiwaczy skarbów i świątynia zagłady Indiany Jonesa oraz „Wynalazki” – technologie i świat przyszłości z przepięknym Nautilusem kapitana Nemo. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na całodniowe zwiedzanie Studia Walta Disneya, gdzie powstawały najbardziej znane produkcje. Kompleks podzielony jest na 4 główne strefy: „Font Lot”-  ogromny plan zdjęciowy utrzymany w stylu amerykańskich lat 40 XX w., gdzie możemy spotkać najbardziej znane gwiazdy Disneya m.in. Myszkę Miki. W „Toon Studio”poznamy tajniki tworzenia filmów animowanych. Z kolei w „Production Courtyard” specjalny pociąg zabierze nas w podróż po krainie rekwizytów i dekoracji filmowych. Kraina efektów specjalnych „Back Lot” zapewni niezapomniane przeżycia dzięki zapierającym dech w piersiach pokazom kaskaderskim. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się do centrum Paryża i zwiedzanie Katedry Notre Dame, będącej najwspanialszym zabytkiem sztuki sakralnej z XII w. zachwycającym lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami. Następnie Wieża Eiffla – najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Wjazd windą na wysokość prawie 300 m i możliwość obejrzenia niezwykłej panoramy miasta. Udamy się również do ogromnego Akwarium Cineaqua, w którym żyje 10 000 gatunków ryb, w tym egzotyczne ryby i koralowce. Największą atrakcją akwarium jest otwarty basen, który umożliwia karmienie i dotykanie rybek. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie (w przypadku wczesno-porannych godzin powrotów do Polski śniadanie w formie suchego prowiantu).Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

Uwagi do programu:

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.  Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Program realizowany środkami komunikacji miejskiej (RER, metro).

Zakwaterowanie: Hotele ** klasy turystycznej – wszystkie położone są na bliskich przedmieściach Paryża, w pobliżu stacji metra lub RER. Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z  łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.
Do dyspozycji gości:  w hotelu zazwyczaj znajduje się restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne.
Kategoria lokalna:  **.

 

Świadczenia.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Polska – Paryż – Polska, transfery autokarem lotnisko – hotel – lotnisko oraz hotel – Disneyland – hotel, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania kontynentalne, program j.w., opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 255 EUR/os. dorosła i 225 EUR/dziecko do 12 lat, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych, a takżę fakultatywnego wjazdu na szczyt wieży Eiffla (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/os).