Beneluks – Małe potęgi Europy – komfort

 

Beneluks – Małe potęgi Europy – komfort. Beneluks – Małe potęgi Europy – komfort. Bez nocnych przejazdów (2 noclegi tranzytowe) • Amsterdam – „swobodne” miasto • Rotterdam – największy port na świecie • Delft i królewska porcelana • Haga i Holandia w miniaturze • Brugia – uroki średniowiecza • Bruksela – „czekoladowa” stolica Europy • Luksemburg i finansowe elity.

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przyjazd w okolice Amsterdamu w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa od granicy ok. 750 km).

Dzień 2

Po śniadaniu, wizyta na farmie serowarskiej (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Przejazd do centrum Amsterdamu – znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie i wizyta w muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s (możliwość obcowania ze swoimi idolami i postaciami historycznymi). Następnie zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!)  oraz spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum – Muzeum Narodowe ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m.in. Rembrandta, Vermeera, Halsa ( zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII-wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja (dodatkowo płatna u pilota). Wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł – centrum nocnych uciech. Powrót do hotelu w okolicach Amsterdamu na nocleg. (Trasa ok.100 km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Krótka wizyta w Delft, rodzinnym mieście malarza Vermeera, spacer na Główny Rynek, wizyta w jednym ze sklepów ze wspaniałą królewską porcelaną. Dalej udamy się do Rotterdamu – gdzie znajduje się największy na świecie port przeładunkowy. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, które podziwiać będziemy z Euromastu, wieży obserwacyjnej skąd roztacza się przepiękna panorama (winda obrotowa dociera na wysokość 185m). Kolejnym punktem programu będzie wizyta w politycznej stolicy Holandii – Hadze. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzimy również Madurodam, czyli Holandię w miniaturze, gdzie można podziwiać holenderskie zabytki i wspaniałe konstrukcje wodne w skali 1:25. Dla chętnych wspólna kolacja w restauracji (dodatkowo płatna u pilota). Powrót do hotelu w okolicach Amsterdamu na nocleg (Trasa ok. 250 km).
Uwaga! W terminach od połowy marca do połowy maja zamiast wizyty w Delft – odwiedzimy słynne ogrody kwiatowe  Keukenhof (wycieczka dodatkowo płatna – ok. 20 EUR).

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do skansenu wiatraków Kinderdijk, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Popłyniemy  w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Po drodze krótka wizyta w Antwerpii (przy zgodzie wszystkich uczestników, dodatkowo płatna – 10 EUR). Spacer po starym mieście ze wspaniałymi domami cechowymi i najwyższą gotycką katedrą w Belgii. Przejazd do Brugii, czyli niezwykła podróż w średniowieczną przeszłość. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika Świętej Krwi, okazałe domy kupieckie). Wieczorem przejazd do Brukseli – kosmopolitycznej metropolii o światowym znaczeniu. Spacer po starówce brukselskiej – szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta – fontannę Maneken Pis. Dla chętnych kolacja na starym mieście (płatna dodatkowo u pilota). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Brukseli. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5

Po śniadaniu , wykwaterowanie. Zwiedzanie Brukseli autokarem: zobaczymy Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości, katedrę św. Michała – patrona Brukseli. Przejazd do Luksemburga – finansowego centrum Europy. Spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przejazd do hotelu w okolicach Dortmundu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Polski. (Torzym ok. 17.00). (Trasa ok. 700 km).

 Uwagi do programu:

– Program może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie: 

Hotele **/*** – położone poza zwiedzanymi miastami (20 – 40 km), (5 rozpoczętych dób hotelowych: w Holandii – 3, Belgii – 1, w Niemczech – 1). Pokoje: wygodne z łazienkami i wc oraz TV.  Do dyspozycji gości: bar oraz recepcja.  Wyżywienie:  śniadania kontynentalne.  Kategoria lokalna:  **/***.

Świadczenia:

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, posiłków w restauracjach, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide, taksy turystycznej ok. 9 EUR (płatna w hotelach na miejscu) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 155 EUR (płatne na miejscu); koszt 1 obiadokolacji ok. 18 EUR.(możliwe do zakupienia na miejscu u pilota).