Bałtyckim Szlakiem

 

Bałtyckim Szlakiem.

Rundale i pałac Birona • Ryga i starówka • Tallin i zamek Toompea • Tartu i uniwersytet • Turaida i Sigulda • Góra Krzyży • Kretynga i Połąga • Kłajpeda i Mierzeja Kurońska • Kowno i Troki • Wilno i starówka.

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Po południu przejazd przez Litwę. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Poniewieża. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). (Trasa ok. 500 km (z Warszawy)).


Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rundale - pałacu # oraz parku #. Po południu przyjazd do Rygi - spacer bulwarem Wolności do starówki z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamkiem, katedrą katolicką, zespołem kamieniczek Trzej Bracia, katedrą luterańską, Małą i Wielką Gildią kupiecką, luterańskim kościołem św. Piotra, domem Bractwa Czarnogłowych. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Rydze. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). (Trasa ok. 200 km).


Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Estonii. Po południu przyjazd do Tallina - zwiedzanie parku Kadrioru oraz centrum olimpijskiego z portem jachtowym. Dalej spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto z basztą Długi Herman, zamkiem Toompea, prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, luterańską katedrą Toomkirik, wzgórzem Toompea oraz na Dolne Miasto z kościołem św. Mikołaja, ratuszem, Apteką Magistracką, kościołem św. Ducha, traktem Pikk z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych, kościołem św. Olafa, zespołem kamieniczek Trzy Siostry, basztą Gruba Małgorzata. Czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Tallinie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). (Trasa ok. 350 km).


Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przed południem przyjazd do Tartu - zwiedzanie placu Ratuszowego, uniwersytetu, ruin katedry św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu wyjazd na Łotwę. Zwiedzanie Turaidy # z grobem legendarnej Róży Turaidzkiej, drewnianym kościółkiem, wzgórzem Pieśni z rzeźbami postaci z ludowych pieśni łotewskich, gotyckim zamkiem biskupim oraz Siguldy z ruinami zamku #. Krótki postój w miejscu bitwy pod Kircholmem. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Bauska. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). (Trasa ok. 500 km).


Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na Litwę. Po drodze zwiedzanie Góry Krzyży. Około południa przyjazd do Kretyngi - zwiedzanie rodowego pałacu Tyszkiewiczów # z ogrodem zimowym. Po południu zwiedzanie Połągi - pałacu Tyszkiewiczów # (muzeum bursztynu) z ogrodem botanicznym, spacer po molo. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem przyjazd do Kłajpedy - spacer starówką z portem, teatrem i domami w stylu pruskim. Zakwaterowanie w hotelu w Kłajpedzie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). (Trasa ok. 300 km).


Dzień 6

Po śniadaniu przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską. Pokaz delfinów. Dalej przejazd wzdłuż nadmorskich kurortów z Zatoką Bursztynową i Górą Wiedźm z rzeźbami postaci z litewskich legend. Po południu przyjazd do Nidy - spacer na wydmę Parnidisa z zegarem słonecznym oraz zwiedzanie starówki z domem Tomasza Manna. Czas wolny (możliwość plażowania przy sprzyjającej pogodzie). Wieczorem powrót do hotelu w Kłajpedzie. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). (Trasa ok. 100 km).


Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przed południem przyjazd do Kowna - zwiedzanie starówki z ruinami zamku, kościołem Bernardynów, placem Ratuszowym, ratuszem zwanym Białym Łabędziem, gimnazjum Jezuitów, pałacem Paców, kościołem Witolda, Domem Perkuna, katedrą św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Po południu przyjazd do Trok - zwiedzanie miasteczka z domami Karaimów i kenesą (karaimski dom modlitwy) oraz zamku #. Wieczorem rejs po jeziorze wokół zamku. Obiadokolacja (dodatkowo płatna obligatoryjnie). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Wilnie. (Trasa ok. 350 km).


Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna - kościoła św. Piotra i Pawła oraz cmentarza na Rossie. Dalej spacer starówką z Ostrą Bramą, kościołem św. Teresy, cerkwią św. Ducha, dziedzińcem klasztoru Bazylianów, kościołem św. Kazimierza, ratuszem, kościołem św. Anny, kościołem Bernardynów, pomnikiem i muzeum Adama Mickiewicza #, kościołem św. Trójcy, uniwersytetem Stefana Batorego #, kościołem św. Janów, pałacem Prezydenckim do placu Katedralnego z katedrą św. Stanisława i pomnikiem Giedymina. Po południu zwiedzanie pałacu Wielkich Książąt Litewskich #. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski. (Trasa ok. 450 km (do Warszawy)).


Dzień 9

Powrót do Polski wg rozkładu.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Zakwaterowanie na objeździe.


Zakwaterowanie:
Hotele*** (7 rozpoczętych dób hotelowych: Poniewież - 1, Ryga - 1, Tallin - 1, Bauska - 1, Kłajpeda - 2, Wilno - 1).

Do dyspozycji gości:
restauracja.

Pokoje:
1 i 2 osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. W pokojach tv, telefon.

Wyżywienie:
śniadania typu bufet, obiadokolacje serwowane.

Kategoria lokalna:
***

Świadczenia. 

 

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, barek, dvd), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny jw., opiekę pilota, ubezpieczenie T.U. EUROPA S.A. (NNW, KL, assistance i bagażu).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przeprawy promowej na Mierzeję Kurońską, pokazu delfinów, rejsu statkiem w Trokach, usług miejscowych przewodników, obsługi w systemie tour guide, 7 obiadokolacji (200 EUR/os. - pakiet świadczeń płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki).