Europejskie Parki Atrakcji – zaszalej i pozwiedzaj

 

Europejskie Parki Atrakcji – zaszalej i pozwiedzaj. Efteling – bajkowy świat • Disneyland Paris – królestwo Miki i Donalda • Asterix Parc – moc śmiechu i zabawy • Walibi Parc – wspaniały wodny świat.

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu dla wygodnych. Przejazd na nocleg w Niemczech przy granicy z Holandią. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje co kilka godzin. Trasa przejazdu od granic Polski ok. 650 km. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do holenderskiego Parku Efteling. Będzie to niezapomniana podróż przez świat bajek Andersena, braci Grimm i baśni 1001 nocy. W prawdziwie bajkowych krajobrazach spotkamy 7 krasnoludków czuwających nad Królewną Śnieżką, Czerwonego Kapturka, smoka pilnującego ukrytego skarbu, Calineczkę oraz wiele innych znanych wszystkim baśniowych bohaterów. Odważniejszych zapraszamy do pałacu Pirania, gdzie specjalne tratwy unoszą śmiałków rwącymi nurtami rzeki. A prawdziwych śmiałków skierujemy prosto do Barona i Pythona! Wszyscy z pewnością skuszą się na ”lot marzeń” – niesamowita podróż krainą elfów, skrzatów i trolli. Przejazd na nocleg w okolice Brukseli. (trasa ok. 300 km.)

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w Parku Walibi, położonym w pobliżu Brukseli. Kolejki górskie, przejażdżki przyprawiające o zawrót głowy, spektakle i filmy trójwymiarowe, wodne zjeżdżalnie i kąpiel w basenach o temperaturze wody 29 stopni! Zaś na koniec czeka wszystkich spotkanie z wampirem! Pobyt w parku do ok. 17.30. Przejazd do centrum Brukseli i krótkie zwiedzanie miasta, spacer po starówce brukselskiej: Galerie św. Huberta – elegancki pasaż z ekskluzywnymi sklepami, restauracjami i kawiarniami, Grand-Place z przepięknymi kamieniczkami i XV-wiecznym ratuszem, Manneken-Pis – najbardziej zabawna fontanna w Belgii. Powrót do hotelu w okolicach Brukseli. (Trasa ok. 80 km) Dla zmęczonych szaleństwem zamiast wizyty w Parku Walibi proponujemy dłuższe zwiedzanie Brukseli m.in. wizytę w Atomium (konstrukcja przedstawiająca pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy) oraz w Mini Europie z najsłynniejszymi budynkami naszego kontynentu, a także czas wolny na starym mieście – przejazd autokarem i opieka pilota przy min. 15 osobach chętnych

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Paryża. Spacer po dzielnicy Cite z katedrą Notre Dame. Wjazd na Wieżę Eiffla i rejs statkiem spacerowym po Sekwanie. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Paryża. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Po śniadaniu całodzienny (do godziny 20.00 – 21.00) wyjazd do Disneyland Paris. Całodniowy pobyt pozwoli poznać 4 krainy tego ogromnego parku: ”Fantazja” – bajkowa kraina z zamkiem Śpiącej Królewny, ”Pogranicze” – znany z westernów Dziki Zachód ze wspaniałą górą piorunów, ”Przygoda” – kraina poszukiwaczy skarbów i świątynia Zagłady Indiany Jonesa, ”Wynalazki” – technologie i świat przyszłości z przepięknym Nautiliusem Kapitana Nemo. Dla osób, które chcą zrezygnować z wizyty w Disneylandzie proponujemy całodzienne zwiedzanie Paryża. Odwiedzimy Muzeum Figur Woskowych Grevin i przespacerujemy się na plac Vendome i do paryskiej Opery, pojedziemy na Pola Elizejskie (czas wolny na najsłynniejszej ulicy świata), spacer pod Łuk Triumfalny. Odwiedzimy także słynną dzielnicę Monmartre z położoną na wzgórzu Bazyliką Sacre Coeur, wieloma sklepikami, restauracjami i artystami ulicznymi – program realizowany komunikacją miejską, opieka pilota przy min. 15 osobach chętnych. Wieczorem powrót na nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Parku Asterixa. Całodzienny pobyt pozwoli wszystkim poznać sympatycznych bohaterów słynnego komiksu: Asterixa, Obelixa i ich przyjaciół. Do najciekawszych atrakcji parku należy: wioska Asterixa, antyczna Grecja (Pałac Minosa, replika konia trojańskiego) oraz rzymskie miasto. A także: spotkania z bohaterami komiksu i emocjonujące przejażdżki. Wyjazd do Polski ok. godziny 18.00. Przejazd przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy. Po drodze, co 3-4 godz. organizowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1200 km do granicy Polski).

Dzień 7

Powrót do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9.00).

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

 

Zakwaterowanie na objeździe: Hotele** klasy turystycznej -wszystkie położone są poza centrum miasta – (razem 5 noclegów: w Tilburgu – 1, w Brukseli – 2 i 2 – w Paryżu – 2). Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie pokoje z łazienkami z wc, najczęściej telefonem i TV-sat. Do dyspozycji gości:   w hotelu restauracja i bar. Wyżywienie:   śniadania kontynentalne. Kategoria lokalna:   **.

 

Dodatki

Dopłata do wyjazdu z poszczególnych miast:

+80 zł/os – Gdańsk, Gdynia, Tczew, Gorzów Wlkp., Zielona Góra

+100 zł/os – Kalisz

+120 zł/os – Szczecin

PODANE CENY ZA WYCIECZKĘ MOGĄ ULEC ZMIANIE !!!!

Świadczenia

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar i wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań, program turystyczny j.w., opieka pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie – ok. 220 EUR obligatoryjnie płatne u pilota (dzieci do lat 12 ok. 180 EUR), taksa turystyczna ok. 9 euro (płatne w hotelach na miejscu)

Galeria