Włochy Pocztówki z Włoch dla Wygodnych

 

Włochy – Pocztówki z Włoch dla wygodnych – 10 dni • Werona – Romeo i Julia oraz Arena • Jezioro Garda i Sirmione – perełki w otoczeniu Dolomitów • Mediolan i Pavia – moda i historia • Cinque Terre – to co najpiękniejsze w Ligurii • Genua – Krzysztof Kolumb • Portofino – „Miłość w Portofino” • Florencja – stolica Toskanii i Renesansu • wypoczynek w Toskanii

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Padwy, miasta św. Antoniego, jednego z najważniejszych ośrodków naukowych już w średniowieczu. W programie spacer przez Prato della Valle, uważany za największy plac w Europie. Następnie przejdziemy do centrum historycznego Padwy gdzie usytuowany jest jeden z najstarszych uniwersytetów europejskich aż do Bazyliki św. Antoniego. Znajduje się tu grobowiec patrona miasta i jego relikwie. Przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii. Odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligieri oraz Torre del Lamberti – XII wieczną wieżę, z której roztacza się panorama całego miasta (podziwiana z zewnątrz) Zwiedzanie slynnego amfiteatru, który jest symbolem miasta. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Jeziora Garda. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd nad największe włoskie jezioro – Garda. W programie spacer po urokliwym miasteczku Sirmione położonym nad Gardą. Następnie degustacja produktów regionalnych w winnicy z tradycjami. W dalszej części programu rejs statkiem po Jeziorze Garda, skąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Dolomity. Powrót na nocleg do hotelu w ok. Jeziora Garda. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Mediolanu stolicy Lombardii. Wizytę w mieście rozpoczniemy na Placu Katedralnym gdzie znajduje się wspaniała gotycka katedra zwana „poematem w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vittorio Emanuele II – eleganckim wielopiętrowym pasażem, do najsłynniejszej opery świata – La Scali. Zwiedzanie miasta zakończymy przy Castello Sforzesco – imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy. Kolejnym punktem programu będzie Certosa di Pavia, zwiedzanie monumentalnego opactwa, które było siedzibą rodu Viscontich. Zespół klasztorny to jeden z najważniejszych zabytków późnogotyckich we Włoszech. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Turynu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Turynu stolicy Piemontu. Spacer po historycznym centrum miasta, w programie m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto, dzielnica Quadrilatero Romano, gdzie po dzień dzisiejszy zachowały się starożytne rzymskie zabytki. Odwiedzimy również katedrę, gdzie przechowywany jest Całun Turyński (niedostępny dla zwiedzających). Następnie degustacja produktów lokalnych w ok. Turynu. Wieczorem przejazd na nocleg do hotelu w ok. Genui. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Genui stolicy Ligurii. Zwiedzanie centrum historycznego miasta. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta. Następnie przejazd do Santa Margherita, zwiedzanie portu turystycznego, następnie rejs statkiem do Portofino – perełki Ligurii. Zwiedzanie uroczego miasteczka znanego m.in. z piosenki Sławy Przybylskiej „Miłość w Portofino”. Czas wolny, następnie powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre obejmującego 5 górskich miast-widokówek usytuowanych na stromych skałach na wybrzeżu liguryjskim. Pieczę nad tym jednym z najbardziej malowniczych regionów we Włoszech sprawuje UNESCO. W programie przejazd pociągiem z La Spezia do Vernazza zwiedzanie miasteczka, następnie przejazd pociągiem do Monterosso zwiedzanie kolejnego uroczego miasteczka, gdzie dla chętnych proponujemy obiad (dodatkowo płatny). Kolejnym punktem programu będzie rejs z Monterosso do Manaroli, gdzie rozpoczyna się słynna droga dell’Amore. Wejdziemy, na krótki jej odcinek, który jest udostępniony do zwiedzania. Następnie powrót pociągiem do La Spezi. Powrót na nocleg do hotelu (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Bolonii, stolicy regionu Emilia – Romania, miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie historycznego centrum miasta: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, bazylika San Petronio, katedra San Pietro oraz Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami. Po południu przejazd do Rawenny – miasta mozaik. W programie zwiedzania: mauzoleum Galli Placydi, bazyliki św. Witalisa, bazyliki św. Apolinarego, grobu Dantego Alighieri oraz Piazza del Popolo. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Wenecji. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Wenecji na parking Tronchetto. Rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów (zwiedzany wewnątrz) i Wieżę Dzwonniczą – najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny, a dla chętnych rejs gondolami po kanałach weneckich. Późnym południem wyjazd do Polski. (Trasa ok. 1200 km).

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. (Woszczyce ok. 10:00).

 Uwagi do programu: Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Położenie:  Hotele **/*** klasy turystycznej lub obiekty „villaggio turistico” o charakterze wioski wakacyjnej, położone w miastach satelickich (30-65 km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: nocleg tranzytowy na terenie Włoch/Udine (1), Werona/Jez. Garda (2), Acqui Terme (1), La Spezia (1), Livorno (3).

Do dyspozycji gości: Recepcja, restauracja lub bar.

Pokoje: Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:  **/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych oraz degustacji. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 205 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 11 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne:

obiad w Cinque Terre ok. 30 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

– niepełnosprawnych – za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.