ZAMKI KRZYŻACKIE

 

ZAMKI KRZYŻACKIE – KWIDZYN, MALBORK, GNIEW, NIDZICA

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Kwidzyna. W latach 1320-1345 wzniesiono zamek kapituły pomezańskiej, a dzięki swojemu połączeniu z katedrą stanowi unikatową perłę architektury gotyckiej. Szczególnie imponujący jest widok od strony zachodniej, z doliny Wisły, gdzie za potężnym gdaniskiem wznosi się majestatyczny zespół zamkowo-katedralny. Następnie udamy się do miejscowości Gniew. Zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku zamek był najpotężniejszą twierdzą zakonu krzyżackiego na lewym brzegu Wisły. Jednym z gniewskich komturów był Zygmunt von Ramungen, który zapisał się w pamięci poddanych jako dobry gospodarz i wielki zwolennik pokoju. Na uwagę zasługuje również Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem przestrzennym. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzimy zamek w Malborku, który jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury w Polsce, wpisany na listę UNESCO. Uzupełnieniem historii zakonu krzyżackiego będzie spacer po polach bitwy pod Grunwaldem w 1410 r. Kolejnym punktem programu będzie Nidzica. Potężny gotycki zamek krzyżacki z XIV wieku z charakterystycznymi drewnianymi krużgankami, był jednym z najważniejszych punktów strategicznych w krzyżackim systemie obronnym XIV wieku. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia

Cena zawiera:

przejazd autokarem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:

Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 28 – 38 zł/os, dodatkowo Zamek w Malborku ok. 29,50 – 39,50 zł/os – koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.